• image Netradiční a moderní řešení nabízí BIO-KRBY. To je totiž vynikající kompromis v konstrukci krbů a kamen, který řeší problémy s klasickými krby a kamny. Tzv. BIO-KRB je vlastně krb, který při spalování využívá jako palivo speciální bio alkohol nebo etanol, tedy 96% denaturovaný alkohol. Výsledkem spalování je oxid uhličitý (CO2) a vodní pára (H2O), takže není třeba žádných spalinových cest - komínů a odtahů.
  Více
 • image Takový krb proto představuje konstrukčně zcela novou generací topidel, která nepotřebují k provozu dřevo, elektřinu, plyn ani komín, jeho provozování je naprosto bezproblémové. Vizuálně musí uspokojit každého romantika - planoucí skutečný oheň v opravdovém krbu! Krby lze montovat buď na zeď podobně jako LCD či plazmovou televizi, nebo může krb stát na zemi. K provozování krbu není třeba žádných zvláštních stavebních úprav. Krb zabírá poměrně málo místa, najde tedy uplatnění i v malých bytech, v zimních zahradách, ale i v kancelářích, vinárnách, restauracích a hotelech.
  Více
 • image Palivem je biolíh nebo etanol, přírodní produkt vyrobený z rostlin. Biolíh hoří krásným klidným přirozeným žlutým plamenem bez vývinu kouře, sazí nebo praskání jisker, takže nehrozí začouzení interiéru po delším používání. Jeden litr paliva vydrží hořet 3 až 5 hodin v závislosti na režimu hoření a požadovaném výkonu
  Více
 • image V nabídce jsou i krby o výkonu až 4 kW, takže takový krb dokáže vyhřát interiér menšího bytu stejně jako klasický zdroj tepla. Výkon bio-krbu odpovídá provozním nárokům nízkoenergetických a pasivních domů, v nichž není provozování běžných klasických krbů právě ideální, někdy dokonce není myslitelné vůbec. Při ceně kolem 80 Kč za litr paliva lze krb provozovat s hodinovými náklady kolem 16 korun. Existují dokonce i vonná paliva s příměsí přírodních aromatických olejů, takže provozovatel může navodit skutečně neodolatelnou romantickou atmosféru.
  Více