BIO KRBY RECENZIAbio-krby: romantika bez obmedzenia
AKO NA VÝBER BIO KRBU?

Ak nebudeme brať do úvahy architektonické riešenie interiéru, sú rozhodujúcimi parametrami najmä existencie a stav komína a únosnosť podlahy. Výška a priemer komína určujú ťahové podmienky. Ďalším parametrom pri zvažovaní obstaranie krbu je nosnosť podlahy. Priemerná hmotnosť vložky do krbu sa pohybuje medzi 140 až 240 kg, podstatnú položku v konečnom zaťaženie podlahy však tvorí obloženie, ktoré, ak použijeme prírodný kameň, môže vážiť aj 700 kg. Aj s doplnkami môže stavba v miestnosti predstavovať záťaž až 1000 kg. A to je hodnota, ktorú by mal podľa stavu budovy a miestnosti posúdiť statik.


Problémom je aj vlastnú prevádzku krbu. Horenia je proces, ktorý spaľuje kyslík. Preto musí mať krb zaistený stály prívod vzduchu. Optimálnym (ale nie vždy nutným) riešením je prívod zvonku. Hoci možno v krboch užiť hneď niekoľko vykurovacích médií, takmer každý si v spojitosti s krbom predstaví praskajúce polená a sálajúce plamene. Skutočne tiež prevažná väčšina krbov využíva ako palivo drevo alebo drevené brikety. Štvrtým hľadiskom je teda zabezpečenie paliva. Ku spaľovanie sa používa drevo čo najtvrdšie, aspoň dva roky sušené. To je požiadavka horšie splniteľný, menej tvrdé a menej vyschnuté palivo možno samozrejme tiež použiť, ale na úkor dokonalosti spaľovania a účinnosti. Stranou ponechajte častý upratovanie po priložení a vynášanie popola.


ROMANTIKA STÁLE ŽIJE
Mohlo by sa zdať, že romantikov v bytových domoch odzvonilo, že si pohodu u plameňov, s pohárom vína a dobrými priateľmi dovoliť nemôžu. Kde by sa taky vzal v byte klasický komín? A kde zháňať drevo na kúrenie? Riešenie predsa len existuje, ale v inom konštrukčnom prevedení krbu. Elektrický krb ušetrí svojmu majiteľovi starosti so zháňaním paliva a so zvýšenou pozornosťou pri prevádzkovaní, nedokáže však kvalitne imitovať plamene a hriať tým správnym spôsobom.


KOMÍN JE zbytočnostiNetradičné a moderné riešenie ponúka nase firma, ktorá sa na slovenskom trhu úspešne zaviedla predaj TZB. bio-krbov. To je totiž vynikajúci kompromis v konštrukcii krbov a kachlí, ktorý rieši problémy s klasickými krby a pecou. Tzv. bio-krb je vlastne krb, ktorý pri spaľovaní využíva ako palivo špeciálny bio alkohol alebo etanol, teda 96% denaturovaný alkohol. Výsledkom spaľovania je oxid uhličitý (CO2) a vodná para (H2O), takže nie je potrebné žiadne spalinových ciest - komínov a odťahov.
Takýto krb preto predstavuje konštrukčne úplne novou generáciou ohrievačov, ktorá nepotrebujú k prevádzke drevo, elektrinu, plyn ani komín, jeho prevádzkovanie je úplne bezproblémové. Vizuálne musí uspokojiť každého romantika - horiace skutočný oheň v naozajstnom krbe! Krby možné montovať buď na stenu podobne ako LCD alebo plazmovú televíziu, alebo môže krb stáť na zemi. K prevádzkovanie krbu nie je treba žiadnych špeciálnych stavebných úprav. Krb zaberá pomerne málo miesta, nájde teda uplatnenie aj v malých bytoch, v zimných záhradách, ale aj v kanceláriách, vinárňach, reštauráciách a hoteloch.


UŽ ŽIADNY CHROM, RADŠEJ vôňou
Palivom je biolieh alebo etanol, prírodný produkt vyrobený z rastlín. Biolieh horí krásnym kľudným prirodzeným žltým plameňom bez vývinu dymu, sadzí alebo praskanie iskier, takže nehrozí zaćadenú interiéru po dlhšom používaní. Jeden liter paliva vydrží horieť 3 až 5 hodín v závislosti od režimu horenia a požadovanom výkone.
V ponuke sú aj krby s výkonom až 4 kW, takže taký krb dokáže vyhriať interiér menšieho bytu rovnako ako klasický zdroj tepla. Výkon bio-krbu zodpovedá prevádzkovým nárokom nízkoenergetických a pasívnych domov, v ktorých nie je prevádzkovanie bežných klasických krbov práve ideálne, niekedy dokonca nie je mysliteľné vôbec. Pri cene okolo 80 Sk za liter paliva možno krb prevádzkovať s hodinovými nákladmi okolo 16 korún. Existujú dokonca aj vonná paliva s prímesou prírodných aromatických olejov, takže prevádzkovateľ môže navodiť skutočne neodolateľnú romantickú atmosféru.
NA PALIVO VEĽKÝ POZOR
Používané palivo je vysoko horľavé, preto je bezpodmienečne nutná opatrná manipulácia pri plnení a bezpečné uchovávanie paliva v dostatočnej vzdialenosti av bezpečnom úkryte. Je potrebné dodržiavať všetky protipožiarne opatrenia, aké poznáme napríklad pri práci s benzínom - zákaz fajčenia, zákaz práce s otvoreným ohňom.
Plnenie zásobníka sa vykonáva vždy a zásadne vtedy, keď je ohrievač mimo prevádzky a dostatočne studené, nikdy sa plnenia nesmie vykonávať za prevádzky! Palivom postriekané predmety je potrebné odstrániť z dosahu možných zdrojov zapálenia, a čo najskôr sa musí dôkladne vyčistiť. Pri zasiahnutí odevu alebo kože je potrebné prácu prerušiť a okamžite telo a odev zbaviť postriekaniu.
Pri manipulácii a skladovaní nesmie dôjsť k výbojom statickej elektriny. Zásoby paliva by mali byť uskladnené v dobre vetranom priestore a mimo dosahu zdrojov tepla. Pred zapálením je nutné skontrolovať, či nedošlo k únikom paliva. Pri prevádzke je samozrejme nutné odstrániť z dosahu krbu alebo kachlí všetky ľahko zápalné predmety. Voľne vlajúce závesy, záclony, odložené noviny, papierové vreckovky či iné rizikové súčasti interiéru by mohli ľahko spôsobiť požiar. Pri dodržaní bežných bezpečnostných pravidiel však žiadne nebezpečenstvo nehrozí.
Vyberte si každý ...
Bio-krby sa vyrábajú v rade prevedení, väčšinou ako nerezové, prípadne v kombinácii nerezu, kameňa či keramické obstavby. Krb je možné opatriť imitáciou drevených polien alebo lávovými kameňmi. Vzhľad doplnkov je veľmi pestrý - ponúka sa napríklad imitácia brezového, javorového alebo smrekového dreva, lávové kamene v podobe okruhliakov sú v bielom, šedom alebo čiernom prevedení. Bio-krby sú teda zaujímavým a elegantným riešením, ako obohatiť a zvýrazniť každý interiér.


Fascinujúce BIO KRBY PRE panelový byt
ROMANTIKA U VÁS DOMA

Každý z nás je viac či menej ateistom, či už pripisujeme určité konanie dedičným génom alebo nie. Fascinovaní nekonečnými premenami tak hľadíme na plamienky ohňa a roztancované uhlíky, ktoré nás upokojujú a vzbudzujú až snivé pocity, rovnako ako tomu bolo u našich praotcov a matiek. A rovnako ako oni aj my pociťujeme zároveň rešpekt a strach, pretože ako nezkrocený živel pôsobí oheň nesmierne škody - a tak sa ho od nepamäti snažíme ovládnuť. Živý, teplý, príjemný a "skrotený" teraz preniká do našich domovov v podobe bio krbov.


ŽIADNE ŠKODLIVÉ SPAĽOVANIA LEN VODNÉ PARA
Bio potraviny, bio palivá, bio spaľovanie ..., bio všade okolo nás. Hoci opatrenia na ochranu Zeme schvaľujeme, pojem "bio" u mnohých vyvolá asociáciu "drahšie variant" (predovšetkým kvôli Biu potravinám, mnohé bio naopak naši kapsu šetrí). A teraz bio krby! Bio krby však predstavujú najjednoduchší spôsob, ako si aj doma vytvoriť príjemnú a romantickú atmosféru, ktorú ponúka magické a nezameniteľné čaro žeravých plamienkov ohňa.
Ide o finančne dostupnú technologickú novinku, typ krbu, ktorý umožňuje priamy kontakt so živým ohňom v podstate kdekoľvek, čo mu pripisuje jednu z mnohých ďalších predností. Na rozdiel od tradičného krbu, krbových kachlí alebo krbovej vložky, nepotrebuje totiž komín pre odvod spalín. Pre horenie nie je potrebné drevo. Spaľuje špeciálny bio produkt - uhľovodík, ktorý je vyrobený na rastlinnej báze, napríklad bio lieh, bio gél, bio alkohol alebo 96procentní denaturovaný alkohol, etanol. Ich spaľovanie je úplne čisté. Nedochádza k uvoľňovaniu žiadnych škodlivých spalín, horenie je úplne prosté zápachu aj dymu, vzniká iba oxid uhličitý, teda plyn, aký človek vydychuje, a voda, resp. vodná para. Z tohto dôvodu sa preto odporúča miestnosť s bio krbom v prevádzke vetrať, aby nedochádzalo k výraznému zvýšeniu koncentrácie oxidu uhličitého v miestnosti.
UŽITOČNÁ KRÁSA
Bio krb nebol primárne navrhnutý ako zdroj tepla, aj keď prirodzene pri horení k uvoľňovaniu tepla dochádza. Výrobcovia zvyčajne uvádzajú výkony 3 až 4 kW. Alternatívne je teda využiteľný ako lacný priamotop treba v panelovom či bytovom dome v chladnom lete, alebo na jar či na jeseň po skončení alebo pred nástupom plného vykurovacieho obdobia, prípadne aj ako určitý doplnok vykurovania v domoch. Môže tiež nahradiť príjemné posedenie rodiny či s priateľmi u tepla krbu, alebo vonku u "ohníka", aj keď klobásky si na ňom opekať asi nebudeme. Bio alkoholy horí príjemným prírodným plameňom a poskytujú predovšetkým estetický komfort, ktorý výrazne podčiarkuje vzhľadový design bio krbu.
TYPY A MATERIÁL BIO KRBOV
Z ponuky výrobcov môžeme voliť podľa potreby a vkusu bio krby rohové, voľne stojace, závesné či zabudovateľné. Pre rohový bio krb volíme umiestnenie alebo zavesenie do rohu miestnosti, voľne stojace typy môžeme ľubovoľne premiestniť. Tvarovo sú riešené buď ako panely rôznych veľkostí, alebo, povedzme, dekoratívne nádoba, ktorú možno postaviť na stôl, odkladaciu plochu, na zem. Závesné krby na stenu predstavujú živý obraz, ktorého čaro si vďaka premenlivosti dovádivých plamienkov nezadá s kúzlom plátien slávnych majstrov. Ak túžime po pravom krbu (tam kde si ho nemôžeme dovoliť), zvolíme zabudovaný typ, teda krbovú vložku, a výsledný efekt je dokonalý.
Bio krby sú vyrábané výhradne z vysoko kvalitných materiálov, rôznych druhov kameňa, predovšetkým mramoru, nerezovej ocele, skla, v prevedení klasickom či modernom. Nepotrebujú ani pripojenie k plynu či elektrickému prúdu, a tak svoje uplatnenie nachádzajú v bytoch od obývacích izieb cez kuchyne a kúpeľne až po zimnú záhradu, v kanceláriách, predajných priestoroch (vysoko efektné sú napríklad v galériách a pri umeleckých výstavách), na verejných miestach, ako sú reštaurácie, hotely a pod Jeho prednosti oceníme aj na terase, záhrade, pri vonkajšom posedení, skrátka všade, kde potrebujeme navodiť špecifickú atmosféru. Efekt prírodného ohňa potom možno umocniť použitím keramických polien alebo lávových kameňov, určených pre tieto účely. Náklady na tento luxus nie sú vysoké, liter bioalkoholu vystačí na tri až päť hodín, čo v prepočte znamená, že nás vyjde zhruba na 15 Sk.
Záveru patrí poznámka, že hoci sa jedná o "neškodný" ohník, napriek tomu je pri jeho horení nutné dodržiavať základné bezpečnostné predpisy a protipožiarne oparenia, a predpisy dané výrobcom krbov aj bio spaľovacích produktov a dbať na jeho pokyny.
VÍTAME VÁS NA STRÁNKACH NAŠEJ SPOLOČNOSTI BIO-KRBY-KAMNA.CZ!
Novinka: Technológia, ktorá Vám umožní dopriať si krb aj tam, kde to predtým nebolo možné. BIO KRBY - bez komínu, zápachu, dymu, škodlivých spalín a bez údržby. Tento druh krbov spaľuje špeciálny bio alkohol alebo denaturovaný 96% alkohol (Etanol). Výsledkom horenia je len CO2 a H2O, teda kysličník uhličitý a voda. Výkon 3 - 4 kW - nejedná sa len o dekoráciu.
Zostavíme Vám bio krby podľa Vaších predstáv aj požiadaviek. Bio krby nepotrebujú náročnú údržbu. Napriklad voľne stojace bio krby nemajú potrebné žiadnu montáž, po kúpa bio krbu ho iba vybalíte, a keď ho zapálite, môžete si užívať tú romantickú atmosféru z otvoreného ohňa bez zápachu a vsádza. Voľne stojace bio krby môžete postaviť kdekoľvek v miestnosti vášho domu čí bytu, sú taktiež vhodné do každého interiéru, aj ako dizajnový doplnok. Voľne stojace bio krby môžete bez problému premiestňovať z miesta na iné miesta.
Aj na Vaše želanie vám vyrobíme bio krby na mieru. Máme v ponuke niekoľko farebných možností pre zákazkovú výrobu. Ak už máte vlastný návrh bio krbu alebo potrebujete, aby sme Vám navrhli špeciálny bio krby, neváhajte a kontaktujte nás. Zákazková výroba je ideálnym riešením pre náročného zákazníka.


KVALITNÉ BIO KRBY ZA SKVELÉ CENY
Vitajte v našom internetovom obchode www.bio-krby-kamna.cz, v ktorom nájdete veľmi kvalitné bio krby umožňujúce Vám ekonomické vykurovanie za minimálne náklady a umiestniť krb tam, kde by jeho klasické prevedenie nebolo možné.Bio krby, ktoré sa nachádza v našej ponuke, nepotrebujú pre vykurovanie domácnosti komín, nevytvára zápach, dym ani škodlivé spaliny a nevyžadujú oproti klasickým kozubom žiadnu údržbu.Všetky ponúkané bio krby sú u nás k dostaniu v špičkovej kvalite, moderných dizajnoch a celej rade prevedení, ako sú napríklad rohové bio krby, voľne stojace bio krby, bio krby zabudovateľné aj závesné či veľmi obľúbené bio krby z mramoru za skvelé ceny.ČO SÚ BIO KRBY?
Bio krby sa živým ohňom sú medzi krby technologickou novinkou, ktorá nepotrebuje k horenia drevo, elektrinu, plyn ani komín. Bio krby je tak možné bez problémov umiestniť aj do bytov v panelovom dome, novostavieb, kancelárií, rodinných domov, na vonkajšie záhrady apodJedná sa 100% funkčné a kvalitné krby s živým ohňom o výkone 3-4kW, ku ktorému je na spaľovanie využitý špeciálny Biolieh, ktorý horí krásnym a prirodzeným plameňom neprodukujúcim žiadny zápach, dym ani iné škodlivé látky a je oveľa lacnejšie ako iné druhy paliva. Bio krby Vám tak umožní absolútne bezproblémové, zdravé a predovšetkým nízkonákladové vykurovanie akejkoľvek miestnosti.NÍZKONÁKLADOVÉ VYKUROVANIE S BIO KRBY
Bio krby, v ktorých len zapálite Biolieh, s ktorým vytvoríte skutočný oheň umožňujúce Vám vykúriť akúkoľvek miestnosť bez potreby komína, vyžadujú v porovnaní s akýmkoľvek iným typom krbu úplne minimálne náklady.Bio krby na horenie využívajú Gél / bio alkohol, ktorý je oproti použitie dreva, brikiet či iného druhu paliva oveľa lacnejšie, Vám umožní ušetriť nemalé peniaze tiež vďaka svojej nízkej spotrebe tohto druhu paliva.1 liter bioalkoholu vám totiž postačí na 2-5 hodín horenia, ktoré vám umožnia nízkonákladové vykurovanie s bio krby, ktorých prevádzka vás tak stojí iba 15, - Sk / hod.KATEGÓRIE: bio krby bez komínov sa živým ohňom, bezkomínové krby, krby na biolieh, krb na biolieh, biokrby praha, bio krby praha, krby a kachle, bio alkohol, bioalkohol, bio gél, biogélov, bio etanol, bioetanol, alkohol na bio krby, krbové vložky, biolieh pre krbové pecou, ​​denaturovaný lieh, biolieh do krbu
Zabudovateľná BIO KRBY
Okrem toho ponúkame zabudovateľné bio krby. Zabudovať tieto krby môžete ako do pripraveného otvoru v nábytku, ako do kamenného obkladu, tak aj do sadrokartónu. Zabudované bio krby sú náročnejšie na montáž. Zabudované bio krby sú veľmi vhodný variant pre hotely, reštaurácii atď Naproti tomu voľne stojace bio krby nemajú potrebné žiadnu montáž. Po kúpa takého bio krbu ho iba vybalíte a zapálite. Potom si môžete užívať tú romantickú atmosféru z otvoreného ohňa bez zápachu a vsádza. Voľne stojace krby môžete postaviť kdekoľvek v miestnosti vášho domu čí bytu, sú taktiež vhodné do každého interiéru, aj ako dizajnový doplnok. Tieto krby môžete bez problému premiestňovať z miesta na iné miesta.
BIO KRBY z mramoru
Pre náročnejších zákazníkov ponúkame bio krby z mramorov. Bio kby z mramoru sú pre tých, čo vlastnia väčší byt čí dom a chcú ho urobiť zaujímavejším. Naše bio krby z mramoru sú unikátnej, ako luxusným dizajnom tak aj výbormými vlastnosťami. Mramorové bio krby sú považované za veľmi luxusný ohrievače, u ktorých je na prvom mieste vzhľad a na druhom potom ich schopnosť vykurovať miestnosti vášho bytu čí domov.
Ak máte vlastnú predstavu, ako by mal vyzerať bio krb, dokážeme ho vyrobiť pre Vás na zákazku. l na Vaše želanie vám vyrobíme bio krb na mieru. Máme v ponuke niekoľko farebných možností pre zákazkovú výrobu. Ak už máte vlastný návrh bio krbu alebo potrebujete, aby sme Vám navrhli špeciálny typ bio krbu, neváhajte a kontaktujte nás. Zákazková výroba je ideálnym riešením pre prípad keď chcete prispôsobiť bio krb vlastnému dizajnu.
V sekcii príslušenstvo nájdete široký výber keramického dreva a ďalšie dekoráciu k Vášmu bio krbu. Do nášho príslušenstvo taky patria rôzne náhradné diely bio krbov, ako napríklad horák, bezpečnostné sklo rôznych veľkosti atď Keramická dekorácia má neobmedzenú životnosť. Jedná sa o imitáciu drevených polienok a kameňov. Tetnto druhy produktov sa vyrába špeciálnym spôsobom a vydrží teplotu do 1000 stupňov. Môže sa stať, že dekorácie postupom času sa len začoudí. Keramická polienka potom je možné vyčistiť jemnou kefkou. Kamene majú lesklý povrch, preto ich môžete čistiť obyčajným handričkou. Pri položení keramických polienok na horák, dbajte na to, aby plamene nesmerovali k zadnej stene bio-krbov, čo spôsobuje jej poničeniu. Preto pri horení odporúčame umiestnenie dekorácií mimo otvorov horáka.